#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Měsíc červen - měsíc myslivosti - mláďata v lese - jak se chovat v lese

Typ: ostatní | náš tip
Měsíc červen nebyl zvolen náhodně. Je to jeden z měsíců, kdy se v přírodě rodí nejvíce mláďat. Les, louky a pole rezonují novým životem. Z těchto důvodů je potřeba, aby v přírodě bylo co nejvíce klidu, ohleduplnosti.
Špatným faktorem pro život volně žijící zvěře a to zejména v tomto období kladení mláďat, je rušení zvěře zvyšujícím se pohybem turistů, cyklistů a hlavně občanů s volně pobíhajícími psy v přírodě.
Velké problémy způsobují zvěří průjezdy motocyklů po polních a zejména lesních komunikacích. (problém je řešen ve spolupráci s PČR).

Vážení občané,
les a pole je domovem zajíců, srn, lišek a mnoha další zvěře, kteří stejně jako vy doma, nechtějí být rušení při opatrování mláďat, přijímání potravy nebo při odpočinku.
Bylo by pěkné a žádoucí si to uvědomit a dodržovat určitá pravidla při návštěvě lesa. Při procházce se pohybovat pouze po vyznačených lesních a polních cestách, nerušit klid, nenechávat volně pobíhat psy, nejlépe je mít pod kontrolou na vodítku. A pokud to není nutné, hodinu před setměním už do lesa nechodit. Zvěř se v tu dobu vychází pastvit, vodí mláďata a je v tu dobu nejvíce zranitelná.
Jak jistě víte, o zvěř se ve vašem okolí starají myslivci, členové spolku Polančice se sídlem ve Zbyslavicích. Tuto činnost vykonávají zcela dobrovolně, na své náklady a za přispění OÚ v místě, kde se honitba nachází. Vede je k tomu láska k přírodě, starost o zvěř a její životní prostředí. Zajišťují krmivo pro zvěř v zimním období. Pečují o krmná zařízení. Provádějí léčení zvěře.
Provozování myslivosti je významná zájmová činnost, která pomáhá uchovávat jedinečné přírodní hodnoty, dodržování mysliveckých zvyků i tradic, vede k ochraně přírody, krajiny a v ní volně žijící zvěře, jakož i k ochraně životního prostředí. Náplní myslivosti je v neposlední řadě i práce s dětmi a mládeži.
Pokud chceme mít hezkou přírodu, musíme se k ní také hezky chovat.

Ing. Lumír Míček
předseda MS Polančice se sídlem ve Zbyslavicích

Vytvořeno: 18. 6. 2019
Poslední aktualizace: 18. 6. 2019 10:12
Autor: Správce Webu